Terugblik maand mei

Tegenvallende maand

Veel beleggers zullen teleurgesteld zijn met de tegenvallende kwartaalresultaten van een aantal cannabisbedrijven.. Die resultaten vallen dus ook in mei tegen en dit heeft enerzijds te maken met de aanhoudende opstartproblematiek die de sector in Canada in zijn greep heeft. Anderzijds komt het ook door de doelstelling van bedrijven als Aurora Cannabis, Canopy Growth en anderen om genoeg wiet in voorraad te hebben.

Die voorraad is belangrijk voor de volgende legalisatieronde in Canada. Dan zullen ook eetwaren en dranken met cannabis verkocht mogen worden en daar is natuurlijk veel cannabis voor nodig. Omdat de winstmarge in dit soort productgroepen veel hoger ligt dan bij gedroogde cannabis of olie is het de moeite waard om een inventarisatie aan te leggen.

Handelsoorlog en zuinige zomermaanden

Een derde reden voor de terugval van enkele populaire cannabisaandelen is het zomerseizoen dat eraan komt. Ondanks het wat frisse weer dat we in mei gehad hebben, is die zomer in aantocht en dat luidt een jaarlijkse rustige periode in. Volumes zullen dalen, de interesse zal wegebben en menig hardwerkend mens zit al met zijn hoofd in die zomervakantie, paraat met een biertje op een strand of festival.

Een interessant artikel over de “seasonality” en of dit “fact or fiction” is, kan je hier lezen.

In de zomer bewegen de koersen enkel hard omhoog als er specifiek goed of slecht nieuws is en dat brengt ons direct bij de volgende reden voor een tegenvallende maand. De handelsoorlog tussen Trump en XI is nog niet ten einde en dit heeft een dalende trend als gevolg.

Wietzaden, cannabis, autoflowering zaden, Greenhouse, Dutch Passion

Positieve noot

Ondanks al deze “narigheid” kan het natuurlijk ook prima dienen om een lange termijn positie uit te bouwen of om je gemiddelde aankoopprijs (averaging down) bij een bepaald aandeel omlaag te brengen. De cannabismarkt is nu eenmaal een volatiele markt en je ziet dat na een bijzonder slechte maand december, in januari en februari de markt alweer zwaar in de lift zat. Ook het vooruitzicht op de eerder genoemde legalisatie van eet-en drinkwaren van eind dit jaar kunnen de “gelovers” van de cannabisindustrie tevreden stellen.

Organigram Holdings naar de NASDAQ

In navolging van de grote namen in de cannabiswereld heeft ook Organigram zijn plekje op de hoogste Amerikaanse beurs te pakken. Waar Canopy, Aurora, Aphria en HEXO zich aansloten op de NYSE en Cronos en Tilray bij de NASDAQ ingeschreven staan, heeft Organigram zich nu dus bij dit laatste rijtje gevoegd.

Dit zal de zichtbaarheid van Organigram vergroten en de industrie in zijn geheel nog meer legitimiteit brengen. Het bedrijf heeft tot nu toe in de luwte geopereerd, maar dat lijkt dus ten einde.

Koers Organigram

Waar Organigram elke spurt omhoog – die de industrie maakte de laatste jaren – wel meemaakte, ging het toch allemaal iets minder heftig. De pieken waren minder hoog en het verval was ook minder dramatisch.

Het volgende tabelletje laat de gestage groei van de laatste jaren goed zien:

1 januari 2016 – 0,84 CAD

1 januari 2017 – 2,90 CAD

1 januari 2018 – 4,50 CAD

1 januari 2019 – 4,84 CAD

1 juni      2019 – 9,81 CAD

Voor de komende jaren zal het net als bij de andere LP’s (licensed producers)het geval zijn of ze de belofte kunnen waarmaken. De koersen zien er in ieder geval goed uit en met een kleine 154 miljoen uitstaande aandelen zitten ze laag ten opzichte van de rest van de LP’s.

Market Caps en uitstaande aandelen.

Wat nog rest is het tonen van de huidige market caps en de uitstaande aandelen van de grote Canadese bedrijven.                      

BedrijfBeurswaarde 31 meiUitstaande aandelen 31 mei
Canopy Growth18,748,476,271344,135,027
Aurora Cannabis10,404,890,1751,013,134,389
Cronos Group6,360,689,201333,020,377
Tilray3,062,252,35080,564,387
Aphria Inc2,238,840,505250,710,023
HEXO corp.2,139,803,858246,805,520
Organigram1,509,488,941153,872,471

Er zijn grote verschillen te vinden tussen de verschillende LP’s als het gaat om uitstaande aandelen en market caps. Zo heeft Aurora Cannabis meer dan 1 miljard uitstaande aandelen tegenover de iets meer dan 80 miljoen van Tilray.

De beurswaarde van Canopy staat op 18 miljard terwijl Aphria en Hexo nog niet op 2,5 miljard uitkomen en het eerder genoemde Organigram op een nette 1,5 miljard CAD.


Conclusie.

De zomermaanden zijn in de cannabisindustrie vaak wat rustigere maanden. Mensen genieten van het weer, zijn bezig met vakanties en trekken zodoende wat geld uit de kapitaalmarkten. Op dit moment is het volume laag waardoor er niet veel lijkt te gaan gebeuren op korte termijn. Echter kan dit door 1 nieuwsfeit volledig op zijn kop gezet worden.

Juist dit maakt de cannabismarkt een hele spannende markt. Wie zich verdiept en niet gek laat maken door de volatiliteit kan er veel geld verdienen. Ben je niet goed voorbereid en stap je in op de hype die ook in de toekomst vast weer komen gaat dan heb je grote kans om met een portefeuille vast te komen zitten waar je liever vanaf wil.

Zorg daarom dat je veel leest, een goede broker hebt en vragen durft te stellen wanneer dit nodig is.


Nieuwsoverzicht:

30 mei: Ben & Jerry’s kondigen CBD-ijs aan.

29 mei: Ook Israël wordt een serieuze speler in de cannabisindustrie.

28 mei: Nieuwe wereldwijde deal lonkt tussen HEXO en Molson Coors.

Curaleaf sponsor van henneponderzoek uitgevoerd door de universiteit van Connecticut.

27 mei: Jefferies geeft Aphria een “upside” van 74%

24 mei: HEXO neemt Newstrike volledig over.

Lobby van cannabisbedrijven voor Safe Banking Act.

23 mei: The Flowr Corporation gaat naar de NASDAQ.

22 mei: Nieuwe CEO voor Canopy Rivers.

21 mei: Organigram Holdings maakt zijn debuut op de NASDAQ

20 mei: Organigram investeer 15 miljoen CAD in chocolade technieken voor de komende edibles legalisatie.

17 mei: Joe Biden maakt een draai en is nu voorstander van decriminalisatie van cannabisgebruik.

16 mei: HEXO laat een sociaal gezicht zien.

14 mei: Aphria vervangt verschillende topfuncties en hoopt op schone lei.

The Green Organic Dutchman krijgt licentie van Health Canada en begint productie in haar nieuwe indoor facility.

13 mei: Aurora cannabis en Radiant technologies leveren eerste product af.

TGOD maakt zijn entree in de Duitse CBD markt.

10 mei: Golden Leaf Holdings benoemd wederom een nieuwe CEO, Karyn Barsa was voormalig CFO van Golden Leaf Holdings

9 mei: Aurora Cannabis verlegd exclusieve bevoorradings deal met Luxemburg.

8 mei: Aphria gooit haar vernieuwde website online.

1 mei:Medische marihuana voor veteranen?

Kwartaal en jaarstukken maand mei:

datumbedrijf
28 meiTrulieve
27 meiAuxly
15 meiInMed Pharmaceuticals
13 meiAleafia
10 meiMedipharm Labs
9 meiCronos
9 meiNew Age Beverage
9 meiAlcanna
9 meiVillage Farms
8 meiCV Sciences
1 meiEmerald Health
1 meiWeedMD
1 meiGolden Leaf Holdings
1 meiKhiron Life Science
Wietzaden, cannabis, autoflowering zaden, Greenhouse, Dutch Passion
Posts created 47

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerde berichten

Type je zoekwoorden hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk ESC om te annuleren.